Pomoc-Gracza.pl - Forum o grach, pomoc dla każdego gracza

Chcesz uzyskać pomoc na temat gier, porady, lub aktywnie uczestniczyć w społeczności graczy? To forum dla graczy komputerowych jest dla ciebie.

Czat Gadu-Gadu - Nowość. Zapraszamy na czat gg pod numerem 5037777. Najlepszy ggczat w sieci. Status chatu gg: czat gg

Darmowy czat gg kanałowy, skrypt ggczatu kanałowego gadugadu

Jak to zrobić, by działało i się fajnie rozmawiało. Opisane są tu instrukcje, jak wejść na czat, a także dostępne komendy ułatwiające jego użytkowanie

Re: Darmowy czat gg kanałowy, skrypt ggczatu kanałowego gadu

Postprzez LuckyLuke » 20 sie 2013, o 12:25

Mareczek napisał(a):No właśnie wszystkie pliki, zmieniałem to i nic ale spróbuje usunąć wszystko z serwa i jeszcze raz zrobić na nowo

Musisz znaleźć przyczynę, że twój serwer nie widzi tego pliku, nie może do niego przekierować :( Może na innym serwerze będzie lepiej?

HeHeH napisał(a):Lepiej jak by logowanie było /join nazwa_kanału a nie te numerki i normalny kanal support :P

Kiedy pisałem ten skrypt nie zaglądałem co mają inni, po prostu zrealizowałem swoją własną wizję, która według mnie jest prostsza, czyli prościej wpisać numerek niż całą komendę z treścią pokoju. Każdy ma inne zdanie na ten temat, być może przyzwyczaiłeś się do tego, że większość ma tak samo. Innowacyjność też się przydaje :angel:
LuckyLuke
Site Admin
Site Admin

Postprzez ulaula1 » 29 sie 2013, o 10:25

Przecież to proste było:)
ulaula1
Nowy użytkownik

Postprzez user69 » 29 wrz 2013, o 14:32

Witam

Mam pewien problem, podczas zmiany opisu czatu nie zmienia sie opis, nie widac mnie w obsludze jako administratora i nie mam wszystkich komend w pomocy, chociaz po wpisaniu komend administracyjnych nie zwraca zadnego bledu i niektore sie wykonuja prawidlowo, wedlug danych w plikach i bazie jestem adminem. Nie moge rowniez tworzyc innych nowych pokoi jako admin - wyswietla sie sie ,,masz juz swoj pokoj". Mozna zrobic jakas poprawke ? :-/
user69
Nowy użytkownik

Postprzez LuckyLuke » 30 wrz 2013, o 17:34

Hmm po kolei:

Opis nie działa, ponieważ z gg trochę pokombinowali już po tym jak skrypt został napisany i dali instrukcje do opisu:
Punkt 16: http://boty.gg.pl/faq/

Brak komend w pomocy, muszę zadać pytanie czy ustawiałeś jakieś swój tekst w pomocy, cokolwiek jakaś zmiana ?

Co do pokoi, skrypt został napisany tak, że na jeden numer przypada jeden pokój, po to, żeby jakiś bot nie wszedł i nie zamulił bazy dodaniem 1000 pokoi w godzinę.
LuckyLuke
Site Admin
Site Admin

Postprzez tuomi » 18 lut 2014, o 16:05

Skrypt świetny, jednak proponowałbym drobną zmianę w ustawieniach:)
Otóż, jeśli masz nick LuckyLuke a chcesz zmienić na np. LakiLak to poza wpisaniem /nick LakiLak musisz bawić się z edycją skryptu.
Chyba łatwiej byłoby przy rejestracji numeru (jeśli $numergg jest równy numerowi podanemu w pliku "logowanie.php") do naszego nicku/numeru dodawało rangę ga (główny admin). I teraz w podanych linijkach, gdzie jest LuckyLuke, pobierało info o nicku z bazy danych. Oczywiście to wiązałoby się z kompresją danych w bazie (tzn połączeniem tabel baza i rangi). Jeśli nie masz nic przeciwko, Luke, to w wolnym czasie pobawię się tym i jak będzie działało to tu podam link :)
tuomi
Częsty odwiedzający

Postprzez tuomi » 21 lut 2014, o 22:22

Mam takie drobne pytanie. Czy dałoby się zrobić tak, by administrator czatu prywatnego mógł wybierać kto może na niego wejść? Tzn jeśli dana osoba jest na liście czatu, to może wejść, a jeśli jej nie ma to wyświetlana jest informacja: "Ten czat został oznaczony jako prywatny. Nie masz do niego dostępu."

---EDIT---
A przy okazji: na czacie jest drobny błąd:) Otóż przy próbie rejestracji nowego kanału (wpisz: /register nazwa numer) wyświetla się:
Numer kanalu wpisany niepoprawnie

Przejrzałem kod i dostrzegłem mały błąd:
Otóż w pliku funkcje_komendy.php w linijkach 161 i 162 ########rejestracja kanalu i sprawdzenie zamiast:
Kod: Zaznacz cały
$nazwa = strstr($wyslane, $rozgrupowanie[2]);
$numer_kanalu = $rozgrupowanie[1];

powinno być:
$nazwa = strstr($wyslane, $rozgrupowanie[1]);
$numer_kanalu = $rozgrupowanie[2];

Jednak ja proponowałbym, by nowe kanały mógł tworzyć główny administrator całego czatu (podając /register nazwa nr_kanalu nr_administratora), ponieważ ktoś może wejść i żeby zrobić na złość wpakować kilkadziesiąt kanałów, a żeby je usuwać (przez skrypt czatu) zajęłoby to sporo czasu :)
tuomi
Częsty odwiedzający

Postprzez LuckyLuke » 23 lut 2014, o 23:13

Dałoby się zrobić dopuszczanie osób, ale tak na szybko to widzę to w ten sposób, że pewnie dodałbym dodatkową kolumnę do bazy z nazwami kanałów. Potem umieszczałbym w niej numery, które mogą wejść. Troszkę roboty, bo trzeba w skrypcie zrobić dodatkowy warunek na samym początku czy pokój jest prywatny, a potem wczytywać te numery, które mogą wejść. Trzeba jeszcze w rangach administratora ustawić, że tylko on może dodawać osoby do pokoju.

Co do numerów kanałów z tego co widzę działa poprawnie, nikt nie założy tyle kanałów, ponieważ ustawione jest tak, że jeden numer może mieć tylko jeden kanał.
LuckyLuke
Site Admin
Site Admin

Postprzez Driverqq » 22 paź 2014, o 01:44

Mam pytanko. Pomogl by ktoś postawić czat kanalowy? Bo ja sie nie orientuje w tym za bardzo, a mam juz stronke i trzeba do niej wgrać skrypt i baze danych
Driverqq
Nowy użytkownik

Postprzez kck » 7 gru 2014, o 01:43

Mozna prosić o załączniki do czatu kanalowego ??
Download
kck
Nowy użytkownik

Postprzez LuckyLuke » 14 gru 2014, o 12:09

Nie rozumiem pytania, załączniki są przecież dostępne po zalogowaniu w pierwszym poście :huh:
LuckyLuke
Site Admin
Site Admin

Poprzednia strona

Powrót do Informacje dotyczące czatu