Pomoc-Gracza.pl - Forum o grach, pomoc dla każdego gracza

Chcesz uzyskać pomoc na temat gier, porady, lub aktywnie uczestniczyć w społeczności graczy? To forum dla graczy komputerowych jest dla ciebie.

Czat Gadu-Gadu - Nowość. Zapraszamy na czat gg pod numerem 5037777. Najlepszy ggczat w sieci. Status chatu gg: czat gg

Darmowy czat gg kanałowy, skrypt ggczatu kanałowego gadugadu

Jak to zrobić, by działało i się fajnie rozmawiało. Opisane są tu instrukcje, jak wejść na czat, a także dostępne komendy ułatwiające jego użytkowanie

Darmowy czat gg kanałowy, skrypt ggczatu kanałowego gadugadu

Postprzez LuckyLuke » 24 maja 2013, o 13:50

[goog]ca-pub-3972045459104826[/goog]

Aby pobrać czat, należy się zarejestrować, wtedy ukażą się załączniki :)

Witam,
sporo czasu mi to zajęło, ale dziś udostępniam kolejny swój program, czyli darmowy skrypt czatu gg kanałowego lub jak kto woli czatu gadu-gadu z możliwością tworzenia pokoi. Czat napisany jest w PHP, a kod bardzo przypomina główny już wcześniej udostepniony, ponieważ jest robiony na jego podstawie.

Mój czat kanałowy działa pod numerem 40501972, więc można obejrzeć jak to wygląda.

Czat kanałowy napisany został przeze mnie w PHP w podobnym czasie co czat główny, dlatego będzie posiadał jeszcze więcej błędów, których niestety nie potrafię poprawić z powodu braku umiejętności programowania. Uprzedzam też, że kod może być niebezpieczny i podobnie jak poprzednik obciążać serwery ( ja korzystam z securityhost.pl od dwóch lat i jak na razie admin mnie nie upomniał, że coś przeciążam, więc u mnie śmiga od tego czasu).

Proszę też o to, by osoby obeznane nie robiły sobie poligonu zarówno z mojego czatu kanałowego jak i innych osób, które ten skrypt zainstalują, ponieważ jak już wspomniałem dobrze wiem, że czat zawiera błędy.

Dla osób, które chcą używać mojego skryptu, chciałbym aby przestrzegali poniższych zasad:
- proszę o zachowanie komendy /autor w komendzie /pomoc, oraz brak edycji treści komendy /autor
- skrypt czatu można pobierać tylko z tej strony jako zarejestrowany, w końcu po to go udostępniam, dlatego nie uploadujcie go na inne serwery, proszę, dużo nie wymagam
- proszę nie wyśmiewać moich umiejętności, ponieważ zdaję sobie sprawę, że z programowaniem PHP mam słabe podejście (początkujący)
- za wyjątkiem powyższych pauz można dowolnie edytować kod, z tym, że edycja nie upoważnia do tego by dać siebie jako autora, żeby to zrobić, trzeba wszystko napisać samemu nie zaglądając w czyjś kod.

Po akceptacji moich warunków podaję instrukcję instalacji (polecam używać program Notepad++ do edytowania plików, można odszukać miejsce za pomocą numerków linijek):
1. Na początek proponuję wgrać bazę danych do phpmyadmin, czyli Import, wybrać plik bazy, który udostępniłem i wykonaj
2. Przechodzimy do tabeli numery_czat, a następnie zakładka wstaw, należy wpisać dane naszego kanału administratora. W id nic nie wpisywać. W polu num_c wpisujemy numer kanału, nazwa_c to nazwa, temat to wiadomo, admin to numer naszego gg, regulamin też zalecam wpisać choćby jedną literkę, potem można go edytować na stronie, w polu prywatny wpisujemy 0. Wciskamy wykonaj.
3. Kolejny krok to strona internetowa taka jak WWW.kanal.czat-gg.pl . Jeśli ktoś nie chce strony, ten krok można pominąć, chociaż polecam, ponieważ można z niej przeglądać logi czatu i tworzyć regulamin, a także oglądać ile osób przebywa na jakim kanale.
a. Strona znajduje się w folderze strona, skrypt rejestracji pobrany został z innej strony, więc nie wiem jak wygląda od strony bezpieczeństwa, prawdopodobnie z tej strony http://rafal.brzezinski.me/logowanie_i_rejestracja ale nie pamiętam, dokładnie, ponieważ to było z dwa lata temu. W celu lepszego zabezpieczenia można włożyć skrypty obsługi czatu do jakiegoś CMSa np. PHP-Fusion
b. W pliku config.php w linii 4-7 edytujemy dane do naszej bazy mysql, w której wgraliśmy bazę czatu
4. W folderze czat znajdują się pliki czatu
5. Po instalacji należy zarejestrować się na stronie https://boty.gg.pl/rejestracja/ oraz wpisać ścieżkę skryptu do pliku czatkanalowy.php (zalecam zmienić mu nazwę), czyli jeśli posiadamy stronę http://czat-gg.pl i wrzuciliśmy folder czat na ftp, to adres skryptu będzie miał postać http://czat-gg.pl/czat/czatkanalowy.php , w to miejsce trzeba też dać ich plik weryfikacyjny. Po rejestracji otrzymacie login i hasło do waszego bota.
6. Następnie przechodzimy do folderu pliki i funkcje.php . Tam edytujemy linię 294 zamieniając wpis LuckyLuke na wasz Nick Administratora. Ważne aby ten sam Nick został potem utworzony przy robieniu waszego konta!
7. Potem przechodzimy do pliku logowanie.php. W lini 4 należy wpisać swój numer gg administratora. W liniach 6 – 10 wpisujemy dane wysłane na email podczas rejestracji bota. Od 16-22 wypełnić danymi bazy mysql.
8. Kolejno przechodzimy do folderu rangi i funkcje_rangi.php. Linia 309 podobnie zamieniamy LuckyLuke na wasz Nick Administratora. To samo w linijce 371. Linia 335 odpowiada za zmianę opisu, trzeba tam wypełnić dane bota.
9. Trzeba wgrać teraz wszystkie pliki na serwer ftp. Po wgraniu jeśli wszystkie dane zostały dobrze wypełnione należy w komunikatorze gg wpisać numer naszego utworzonego kanału np. 10 . Wpisać login administratora, taki jak wpisało się wcześniej w edytowanych plikach, czat już powinien działać.
10. Nowe osoby mogą wpisywać komendę /register numer_kanalu nazwa_kanalu np. /register witam
11. Administrator czatu może usunąć kanał komendą /usun numer_kanalu , np. /usun 20, ważne aby nie usunąć swojego kanału administratora!
12. Zmiana opisu to /opis tresc_opisu, np. /opis Witamy na czacie
13. Wysłanie wiadomości globalnej do wszystkich zalogowanych na czacie to /global treść
14. Życzę powodzenia

W razie problemów proszę pisać posty poniżej, postaram się w miarę możliwości pomóc.

Załączniki
czat gg kanalowy.zip
Darmowy skrypt czatu gg kanałowego, ggczat za darmo
(42.95 KiB) Pobrane 874 razy
LuckyLuke
Site Admin
Site Admin

Re: Darmowy czat gg kanałowy, skrypt ggczatu kanałowego gadu

Postprzez laaki » 18 lip 2013, o 19:50

powiem ci tak...uczę się php,trochę ogarniam i mam dużo czasu,jeżeli chcesz mogę ci pomóc z udoskonaleniem tego skryptu ;) oraz urozmaiceniem go :) jeśli jesteś zainteresowany proszę mile o odpowiedź na pańskim czacie.Będę dostępny pod nickiem "LAAKI" , pozdrawiam :)
laaki
Nowy użytkownik

Postprzez 20jacek01 » 18 lip 2013, o 22:37

Nic ale to nic nie ogarniam
20jacek01
Nowy użytkownik

Postprzez LuckyLuke » 25 lip 2013, o 22:09

20jacek01 napisał(a):Nic ale to nic nie ogarniam

Tłumaczyć prościej musiałbym rozpisać poradnik dotyczący html, korzystania z serwera ftp, wgrywanie bazy itd. To już trzeba na innych stronach szukać :)
LuckyLuke
Site Admin
Site Admin

Postprzez djcwaniak » 1 sie 2013, o 08:33

Jakby ktoś chciał postawić ten czat lub inny to moj numer gg:24594285 jakby co;p

Moge pomóc za free!!
djcwaniak
Nowy użytkownik

Postprzez Mareczek » 13 sie 2013, o 23:42

Ej
Taki błąd mi wyskakuje:
Warning: require_once(pliki/MessageBuilder.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/u112851768/public_html/czat/czatkanalowy.php on line 3 Fatal error: require_once(): Failed opening required 'pliki/MessageBuilder.php' (include_path='.usr/lib/php') in /home/u112851768/public_html/czat/czatkanalowy.php on line 3

Pomożecie???
Mareczek
Nowy użytkownik

Postprzez LuckyLuke » 14 sie 2013, o 14:01

Nie może znaleźć u ciebie pliku MessageBuilder.php . Czy aby na pewno wgrałeś wszystkie pliki ?

Jeśli tak, to spróbuj zamienić w czatkanalowy.php 3 linijka

require_once(pliki/MessageBuilder.php) na

require_once(/pliki/MessageBuilder.php)

Pozdrawiam
LuckyLuke
Site Admin
Site Admin

Postprzez Mareczek » 14 sie 2013, o 20:03

No właśnie wszystkie pliki, zmieniałem to i nic ale spróbuje usunąć wszystko z serwa i jeszcze raz zrobić na nowo
Mareczek
Nowy użytkownik

Postprzez Mareczek » 14 sie 2013, o 20:32

nawet to nie pomaga :s
Mareczek
Nowy użytkownik

Postprzez HeHeH » 17 sie 2013, o 20:37

Lepiej jak by logowanie było /join nazwa_kanału a nie te numerki i normalny kanal support :P
HeHeH
Nowy użytkownik

Następna strona

Powrót do Informacje dotyczące czatu