Pomoc-Gracza.pl - Forum o grach, pomoc dla każdego gracza

Chcesz uzyskać pomoc na temat gier, porady, lub aktywnie uczestniczyć w społeczności graczy? To forum dla graczy komputerowych jest dla ciebie.

Czat Gadu-Gadu - Nowość. Zapraszamy na czat gg pod numerem 5037777. Najlepszy ggczat w sieci. Status chatu gg: czat gg

Darmowy czat gg, skrypt ggczatu za darmo, czat gadu-gadu :)

Jak to zrobić, by działało i się fajnie rozmawiało. Opisane są tu instrukcje, jak wejść na czat, a także dostępne komendy ułatwiające jego użytkowanie

Darmowy czat gg, skrypt ggczatu za darmo, czat gadu-gadu :)

Postprzez LuckyLuke » 27 paź 2012, o 17:42

Aby pobrać czat, należy się zarejestrować, wtedy ukażą się załączniki :)

Witam,
W celu uzyskania większej oglądalności forum udostępniam skrypt czatu gg za darmo, który napisałem ponad rok temu hobbystycznie. Jako, że dopiero zaczynałem przygodę z php to mój ggczat wygląda jak wygląda, czyli praktycznie tyle tylko, że działa…
Od razu informuję, że od tego czasu ani razu nie zaglądałem w jego kod, czyli po prostu tak uczyłem się tylko dla siebie i po tygodniu powstał chat. Z tego względu ten kod jest nieczytelny, niezabezpieczony i może obciążać serwery (mimo że mojego nie obciąża). Dlatego nie biorę odpowiedzialności za bezpieczeństwo tego skryptu, gdyż na 100% może znajdować się w nim z 1000 błędów albo i więcej :(
Jeśli ktoś by jakiegoś znalazł, to bym prosił o pomoc w naprawie, ponieważ z wprawy php już wyszedłem przez inne obowiązki. Bardzo też proszę o zachowanie w spokoju mojego czatu o numerze 5037777, ponieważ są tam bardzo miłe osoby, atmosfera też fajna, dlatego nie chciałbym, aby ktoś psuł go przez błędy w skrypcie…

Więc informacja dla tych, co zdecydują się pobrać skrypt i używać (taka moja licencja :angel: ):
- można go edytować jak się chce, tylko proszę o zostawienie komendy /autor, zarówno w funkcji jak i spisie komend, jeśli chcesz mianować tam swoje dane, to napisz sam cały skrypt a nie przerabiaj, bo troszkę czasu spędziłem na pisaniu, na pewno nie po to, by ktoś sobie to przypisał dla siebie.
- proszę o niewykorzystywanie błędów w kodzie do łamania zabezpieczeń u mnie na czacie i u innych, co ten skrypt będą użytkować, a wiem, że błędy są :(
- skrypt czatu można pobierać tylko z tej strony jako zarejestrowany, w końcu po to go udostępniam, dlatego nie uploadujcie go na inne serwery, proszę, dużo nie wymagam :blush:
- róbta z tym co chceta z zachowaniem powyższych podpunktów, nie chcę tylko być naśmiewany typu „ahaha ale dziadostwo”, „co za dzieciak pisał ten kod, o ja nie mogę” itd.

Jeśli już sobie wszystko wyjaśniliśmy, to zapraszam do instrukcji obsługi, pisałem ten czat tylko dla siebie, dlatego myślę, że się przyda:

1. Za skrypt główny odpowiada plik bocik.php , dla bezpieczeństwa zmieńcie nazwę na własną
2. W folderze rangi i pliku funkcje_rangi.php należy w linijce 308 podać dane swojego bota, zamiast przykładowych, linia ta wygląda tak:
$P = new PushConnection(11111111111, 'jakisemail@gmail.com', 'jakieshaslo');
3. Trzeba w pliku logowanie.php zamienić swoje dane, czyli bota, dostępowe do bazy itd.
4. Nie robiłem instalacji bazy, dlatego najlepiej w załączniku z czatem podam plik do bazy mysql do zaimportowania, żeby nie było problemów
5. Nie zapomnijcie założyć konta na stronie https://boty.gg.pl/rejestracja/ , bez tego czat nie ruszy
6. Kiedy czat już działa, trzeba założyć swoje konto, a potem wejść do bazy w tabelę ‘baza’ i w kolumnie ‘ranga’ dopisać sobie jedynkę przy swoim nicku w celu przypisania sobie konta administratora, rangi dla innych użytkowników później są z komend w czacie.
7. Mam nadzieję, że wszystko działa, z pytaniami zapraszam do pisania postów poniżej, działanie czatu jest przedstawiona pod numerem gg tego forum 5037777

Załączniki
lucky.sql.zip
Baza czatu gg do instalacji darmowego ggczatu
(999 Bajtów) Pobrane 1492 razy
czat gadugadu.zip
Skrypt php darmowego czatu gg, ggczat za darmo
(19.45 KiB) Pobrane 3227 razy
LuckyLuke
Site Admin
Site Admin

Re: Darmowy czat gg, skrypt ggczatu za darmo, czat gadu-gadu

Postprzez tuomi » 7 gru 2012, o 20:22

Ja mam pytanie jak to zainstalować? Wszedłem na stronę rejestracji bota, wpisałem poprawne dane, pobrałem plik aktywacyjny zaktywowałem, wgrałem twoje bliki i utworzyłem bazę danych i niby wszystko powinno działać. A zamiast działania wyświetla mi tylko "Błąd - serwer nie zwrócił poprawnej wiadomości do wysłania (0 ).". Co z tym zrobić? Jak zrobić żeby działało?
tuomi
Częsty odwiedzający

Postprzez LuckyLuke » 9 gru 2012, o 00:12

Prawdopodobnie brak włączonego curl na serwerze lub błędnie wpisane dane bota, pozdrawiam
LuckyLuke
Site Admin
Site Admin

Postprzez LuckyLuke » 22 gru 2012, o 18:45

Dla osób, którym nie działa ustawianie opisu, przesyłam poprawkę. Pobrany plik należy rozpakować i włożyć do folderu rangi (znajduje się w folderze pliki). Po pobraniu w funkcje_rangi.php linijka 301 trzeba wpisać dane swojego bota.
Załączniki
funkcje_rangi.zip
Działający status do czatu gadu gadu
(2.83 KiB) Pobrane 752 razy
LuckyLuke
Site Admin
Site Admin

Postprzez Mrucznik » 7 sty 2013, o 23:01

Siemano. Gdzie znajde w skrypcie wygląd rang? Chodzi o np. @ przed nickiem.

+

Gdzie znajde ustawienie tego typu, że ustawiam np <nick> lub [nick]

Z góry THX.
Mrucznik
Nowy użytkownik

Postprzez LuckyLuke » 7 sty 2013, o 23:45

Folder pliki i funkcje.php oraz linijka 168 z komentarzem "////////////////kolorowe nicki i rangi" jeśli chodzi o rozmowę, natomiast jeśli chodzi o listę online, to folder pliki i funkcje_komendy.php, linijka 99 praktycznie na samym dole z komentarzem "//////////online".
LuckyLuke
Site Admin
Site Admin

Postprzez Mrucznik » 8 sty 2013, o 00:26

Czy to ma wyglądać w ten sposób?
$M->addBBcode('[color=' . $czesc4 . ']^' . $czesc3 . '<>: ' . $wyslane . '[/color]');

+

Jak wgrać baze na hosting?
Mrucznik
Nowy użytkownik

Postprzez LuckyLuke » 8 sty 2013, o 19:14

Prędzej wydaje mi się, że tak:
Kod: Zaznacz cały
    $M->addBBcode('[color=' . $czesc4 . ']^<' . $czesc3 . '>: ' . $wyslane . '[/color]');

Co do wgrania bazy:
http://webmade.org/porady/phpmyadmin-przenoszenie-import-eksport-bazy-danych-mysql.php i krok 2
LuckyLuke
Site Admin
Site Admin

Postprzez egzekutor » 31 sty 2013, o 01:35

Witam! mam pytanie co do pliku (((np))) ranga_admin.php jest tam przykladowy skrypt do (np) opisu :

if (substr($malelitery,0,6) == "/opis "){

zmiana_opis(opis(), $wyslane);
die();
}
.
i chodzi mi o ten fragment skryptu :"$malelitery,0,6" do czego sluzy to przykladowe 0,6? w innych sa inne np 0,5 do czego sluzy i co oznacza jaka liczba jak moge widziec?
// dziekuje , prosze o odpowiedz.
egzekutor
Nowy użytkownik

Postprzez LuckyLuke » 31 sty 2013, o 23:45

W ten sposób z tekstu, który wpisuje użytkownik na czacie mogę sobie wybrać wyraz jaki spowoduje daną czynność.
Na podanym przykładzie przypuśćmy, że ktoś wpisał taką wiadomość do czatu /opis zmieniam sobie opisik . 0,6 informuje, że skrypt wykona sprawdzenie co znajduje się od początku zdania do 6 znaku, w tym przypadku / - 1, o - 2, 3 - p, 4 - i, 5 - s, 6 - spacja i tak wychodzi /opis (nie jestem pewny czy zlicza od jedynki czy od zera, nie jestem super z php :P ).

I tak mamy
Kod: Zaznacz cały
if (substr($malelitery,0,6) == "/opis "){

$malelitery - to wiadomość wysłana przez użytkownika czatu

Czyli jeśli ktoś wysłał wiadomość z początkiem /opis to wtedy wykona się poniższy kod. W ten sposób można tworzyć inne komendy na czacie :) Jeśli chcemy aby coś wykonało się po wpisaniu komendy /opis2 to wtedy zamiast 0,6 będzie 0,7 itd.

Jakby były niejasności jeszcze to pytać, chociaż ja tłumacze jak sam to rozumiem i nie wiem czy dobrze :)
LuckyLuke
Site Admin
Site Admin

Następna strona

Powrót do Informacje dotyczące czatu