Pomoc-Gracza.pl - Forum o grach, pomoc dla każdego gracza

Chcesz uzyskać pomoc na temat gier, porady, lub aktywnie uczestniczyć w społeczności graczy? To forum dla graczy komputerowych jest dla ciebie.

Czat Gadu-Gadu - Nowość. Zapraszamy na czat gg pod numerem 5037777. Najlepszy ggczat w sieci. Status chatu gg: czat gg

A może Commodore 64 i Amiga??

Dla starszego pokolenia, często zapomniane, ale jednak przez większość pamiętane...

A może Commodore 64 i Amiga??

Postprzez Marahid » 23 sie 2012, o 22:03

Jeśli retro to chyba trzeba się cofnąć trochę w czasie nie uważacie?

Pamiętacie Commodore 64 i Amigę? To były czasy...zajeżdżone kasety, ustawianie małym śrubokręcikiem głowicy hehe...

Jeśli chodzi o gry z "tamtych" czasów i sprzętów to pamiętam ich kilka:

-Giana Sisters
-Boulder Dush
-Micromaschines
-1942
-Defender of the crown
-Commando

A wy macie jakieś typy swoje??
Marahid
Nowy użytkownik

Re: A może Commodore 64 i Amiga??

Postprzez LuckyLuke » 23 sie 2012, o 23:46

Nigdy nie miałem problemu z zajeżdżaniem kaset w Commodore, chociaż szczerze nie pamiętam co się z nim stało, że go już nie mam hmm... A no tak, chyba padł joystick i nie było czym grać. A co do gier to chyba miałem tylko dwie: bilard i jakiegoś chłopka co z kuzynem nazwaliśmy, że je serki , coś w stylu boulder dasha.

A co do Amigi, to fajnie się grało w Settlersy, ale sporo dyskietek się uszkadzało po jakimś czasie, w Settlers to pamiętam, że trzeba było oszukiwać system, jak chciał dyskietke 3 to wkładało się pierwszą i grało tylko na dwie osoby, bo dalej zczytać nie można było :P No i pierwsze wersje Wormsów wymiatały :P Nie mogę zapomnieć też programu co czytał w języku angielskim to co się mu napisze, taka Ivona, ale jak na te lata to nawet po polsku nieźle wymiatał :cool:
LuckyLuke
Site Admin
Site Admin

Postprzez kapeciarz » 10 sie 2013, o 18:24

-Micromaschines i Commando to moje ulubione.
Grałem ostatnio na emulatorze :)
kapeciarz
Nowy użytkownik

Postprzez pulo » 19 lis 2013, o 20:28

Amiga jest klasyką nie do pokonania :)
pulo
Nowy użytkownik

Postprzez Vivoca » 4 lis 2017, o 16:24

Ja miałam Atari 65, też kasety i to czekanie aż gra się załaduje... Nawet wypożyczalnie gier na kasetach były :) U mnie się zaczęło od River raid (czy jakoś tak :))
Vivoca
Nowy użytkownik

Powrót do Gry retro