Pomoc-Gracza.pl - Forum o grach, pomoc dla każdego gracza

Chcesz uzyskać pomoc na temat gier, porady, lub aktywnie uczestniczyć w społeczności graczy? To forum dla graczy komputerowych jest dla ciebie.

Czat Gadu-Gadu - Nowość. Zapraszamy na czat gg pod numerem 5037777. Najlepszy ggczat w sieci. Status chatu gg: czat gg

Poszukuje pewnej starej strategii.

Dla osób myślących ekonomicznie

Poszukuje pewnej starej strategii.

Postprzez Ashtar » 12 mar 2012, o 22:55

Strategia ta, była oczywiście w trybie 2d. Gracz posiadał małą osade, o ile pamiętam byli męzczyźni jak i kobiety. Grafika troche podobna do the settlers i the settlers II. Gdy atakował nasza osade wilk lub osa, to osadnicy rzucali w nie kamieniami. Z tego co pamiętam osy byly zbyt silne i zamykało je się w klatkach i osadnic rzucali w nie kamieniami dopoki ich nie zabiły. Chyba nic więcej z gry nie pamiętam ale gra ta chodzila na systemach windows 95 i 98 z tego co pamiętam:) Jeśli ktoś kojarzy gre o takim lub podobnym opisie prosze napisac w tym temacie lub na gg:12250715
Ashtar
Częsty odwiedzający

Re: Poszukuje pewnej starej strategii.

Postprzez LuckyLuke » 13 mar 2012, o 19:11

Gdyby nie tryb 2D, to pewnie bym strzelał Age of Empires, tylko tam osadnicy nie bili się z osami, masz na myśli 2D, jako widok z lotu ptaka w stylu starego Simcity, czy 2D w sensie widok z góry, ale jakiś trójwymiar otoczenia widać mniej tak jak w Age of Empires
LuckyLuke
Site Admin
Site Admin

Postprzez Ashtar » 13 mar 2012, o 22:03

cos w stylu settlers tak jak pisalem pod takim katem moze bardziej pod plaskim
Wydaje mi się, że byl jeszcze zamek czy cos takiego i mial on czerwone dachowki ale nie jestem pewien.
Przypomnialo mi sie ze budowalo sie drogi tzn takie jak by sciezki z kamieni.
Mam nadzieje ze gral ktos bo od paru lat szukam:)
Tylko przez pewien okres czasu myslalem ze to Settlersi.
Ashtar
Częsty odwiedzający

Postprzez LuckyLuke » 13 mar 2012, o 23:18

A czy w tej grze walczyło się tylko z tymi osami i wilkami, czy może była też fabuła związana z walczeniem z innymi osadnikami?
LuckyLuke
Site Admin
Site Admin

Postprzez Ashtar » 14 mar 2012, o 20:53

Tego niestety nie pamiętam. Bardzo możliwe że tak ale nie doszedłem do tego. Jak masz jakieś pomysły to wal a ja sprawdze czy to ta gra. Moze byc nawet calkiem mozliwe że to the settlers lub the settlers II i jakas początkowa misja ale nie mialem czasu sprawdac dokładnie bo na filmikach tylko troszke podobne do gry z dziecinstwa. Też dlatego myślałem ze to the settlers bo mój Tata tak stwierdził. Płyta ani prawdziwy tytuł się nie zachowała.
Ashtar
Częsty odwiedzający

Postprzez LuckyLuke » 14 mar 2012, o 22:23

Coś mi się wydaje, że chodzi ci o settlersy 2, bo tam na początku kampani z tego co pamiętam budowało się najpierw leśniczówki, później domki strażnicze, a następnie budowało się domki dla łowców zwierząt, polował z łuku, strzelał do owiec, zajączków, sarn itd. Niestety nic nie było z osami, może gry pomyliłeś a z osami walczyłeś gdzie indziej a drogi budowałeś gdzie indziej ? Proponuję wypróbować też settlers online http://www.thesettlersonline.pl/pl
LuckyLuke
Site Admin
Site Admin

Postprzez Ashtar » 15 mar 2012, o 17:02

mam gry the settlers III the settlers IV z dotakami i w the settlers online gralem tez pare minut a z filmiku na youtube stwierdzilem ze nie jest to ta gra dzis sciagne i zobacze:)
Zapewne trzeba odpalic w dosboxie co moze sprawiac troche problemu bo oczywiscie chcialbym na full screenie a do tego potrzeba innego programu. Jak sprawdze to tutaj napisze:)
Ashtar
Częsty odwiedzający

Postprzez Ashtar » 15 mar 2012, o 17:13

prawdo podobnie wreszcie znalzalem (brat tak twierdzi ze to ta) chociaz jest mniej podobna do tej co pamietam to jednak jest
i prawdopodobnie gre ktora mielismy to bylo demo :)
oto tytuł:
Knights and Merchants
Ashtar
Częsty odwiedzający

Postprzez Ashtar » 15 mar 2012, o 17:17

niestety pomylka to raczej nie ta gra ale sicagam
Ashtar
Częsty odwiedzający

Postprzez Pietruszka1987 » 31 mar 2012, o 12:18

Kojarzę tą grę ale tytułu zupełnie nie pamiętam to było strasznie dawno temu.
Pietruszka1987
Stały uczestnik

Następna strona

Powrót do Strategiczne