Pomoc-Gracza.pl - Forum o grach, pomoc dla każdego gracza

Chcesz uzyskać pomoc na temat gier, porady, lub aktywnie uczestniczyć w społeczności graczy? To forum dla graczy komputerowych jest dla ciebie.

Czat Gadu-Gadu - Nowość. Zapraszamy na czat gg pod numerem 5037777. Najlepszy ggczat w sieci. Status chatu gg: czat gg

Poradnik: Przesyłanie plików do telefonu za pomocą programu

Nokia jest najlepsza! Nie, to Sony Ericsson jest najlepszy! - Porozmawiaj o swoim telefonie i jego możliwościach

Poradnik: Przesyłanie plików do telefonu za pomocą programu

Postprzez LuckyLuke » 24 lut 2009, o 19:35

Jak połączyć komórkę poprzez program BlueSoleil

Dużo osób mnie pyta (widocznie gdzieś się kiedyś wypowiedziałem o tym) jak to zrobić by w końcu dało się przesyłać, dlatego postanowiłem napisać ten poradnik. Jeśli po zrobieniu wszystkich kroków po kilka razy nadal nie działa, no to bardzo mi przykro ale to moja cała wiedza na ten temat :)

Na początek powiem co jest potrzebne : oczywiście Bluetooth w telefonie i komputerze. Mówię to po to, bo zdarzały się osoby co myślały, że wystarczy tylko komórka z Bluetooth.

1. Na początek instalacja sterowników. Tutaj zalecam najpierw zainstalować, a dopiero później włożyć Bluetooth pod USB. Mam nadzieję, że nie muszę przedstawiać screenów jak to robić.

2. Po zainstalowaniu i włożeniu Bluetooth uruchom program BlueSoleil, powinna się ukazać taka niebieska ikonka obok zegarka:

Kod: Zaznacz cały
img413.imageshack.us/img413/9195/bluel.th.jpg

Jeśli jest szara, oznacza to kilka rzeczy:
- nie włożone urządzenie Bluetooth do komputera
- źle zainstalowane sterowniki
- awarię urządzenia

W tych przypadkach należy spróbować zainstalować to u kolegi, aby się upewnić.

3. Jeśli jest niebieska ikonka, uruchom Bluetooth w komórce i kliknij w pomarańczowe kółko

img519.imageshack.us/img519/3336/kolko.th.jpg

Powinna się ukazać się nazwa twojego telefonu

img7.imageshack.us/img7/6348/kom.th.jpg

4. Kolejny krok to próba przesłania np. obrazka. Kliknij dwa razy na nazwę telefonu, powinny się podświetlić u góry prostokąty

img22.imageshack.us/img22/9251/47653695.th.jpg

Ich liczba zależy od możliwości naszego modelu

5. Następnie prawym przyciskiem kliknij na:

img527.imageshack.us/img527/9471/str.th.jpg

i wybierz opcję "send objects" lub "wyślij obiekt" w zależności od wersji językowej.

6. Potwierdź wysyłanie w komórce jeśli wyskoczy taki komunikat. Później powinno się ukazać okno wyboru pliku:

img255.imageshack.us/img255/9715/plik.th.jpg

Na wszelki wypadek wskazałem gdzie rozwinąć listę, bo zdarzały się osoby co tego nie wiedziały ;/

Po tym kroku powinno rozpocząć się przesyłanie. Jeśli wyskakują błędy zastosuj się do poniższych punktów.

7. Kliknij prawym przyciskiem na nazwie telefonu i wybierz opcję "pair" lub "sparuj"

8. Wyskoczy kod do wpisania. Wybierz taki sam zarówno w komórce jak i komputerze.

9. Spróbuj ponownie od punktu 4.

Zapraszam do komentowania i wymiany uwag.

@ Wszelkie prawa zastrzeżone

www.pomoc-gracza.pl - Najlepsze forum o grach
LuckyLuke
Site Admin
Site Admin

RE: Poradnik: Przesyłanie plików do telefonu za pomocą programu Bluesoleil

Postprzez patryczek » 12 mar 2009, o 17:46

Świetny poradnik

10 / 10 !

Działa na Sagemie My411V i My411X

Dzięki piżol!
patryczek
Nowy użytkownik

RE: Poradnik: Przesyłanie plików do telefonu za pomocą programu Bluesoleil

Postprzez LuckyLuke » 12 mar 2009, o 17:53

Cieszę się, że mój poradnik się komuś przydał, no i będę zadowolony też jeśli, ci którym się przydał, będą wypisywać na jakich telefonach im zadziałało, jak kolega wyżej :)
www.pomoc-gracza.pl - Najlepsze forum o grach
LuckyLuke
Site Admin
Site Admin

Powrót do Telefony i Gsm